• +38(066)935-78-87
 • +38(096)041-71-41
 • Як вибрати світлодіодну фіто лампу або фіто світильник

  Шановні Рослинники!


       Про користь світлодіодних фіто ламп написано дуже багато різних статей, тому ми не будемо витрачати час на теорію. Наше завдання дуже швидко розібратися, яка саме світлодіодна фіто лампа потрібна конкретно у вашому випадку.


       В першу чергу потрібно звернути увагу на найголовніше питання: як буде використовуватися фітолампа- як ОСНОВНИЙ фіто освітлення, наприклад в гроубокса, або як досвечіваніе рослин, наприклад освітлення рослин на підвіконні.


       Відповідаючи на це питання, ми розділимо цю статтю на дві частини щоб розглянути ці два варіанти окремо.


  1. досвечіваніе рослин фітолампи.


  Для початку розглянемо варіант використання фітолампи як досвечіваніе рослин. В цьому випадку, рослина і так отримує достатньо денного світла, але в осінній весняний період тривалість світлового дня менше, тому потрібно кілька годин на добу досвечивать рослини фітолампи.


       Як показує практика, для досвічування рослин на площі 1м, досить фітолампи потужністю 12-20Вт. Тепер головне питання: яка саме фітолампи буде найбільш ефективною? На жаль виробники часто неправильно вказують потужність лампи, або роблять її вкрай не надійної і малоефективною, хоча потужність може бути прийнятною.


       Щоб правильно вибрати потрібну лампу з необхідною потужністю, ми розповімо Вам на що потрібно звертати увагу в першу чергу


       1) якщо потрібна якісна фітолампи, то вона повинна бути в алюмінієвому корпусі, і чим корпус лампи більше, тим краще, тому що алюміній відводить тепло від світлодіодів і запобігає їх перегрів. Часто виробники роблять корпус лампи в пластівовом корпусі, який пофарбований в колір алюмінію. Така лампа перегрівається і швидко виходить з ладу, або втрачає яскравість за рахунок вигорання люмініфора.


        При виборі якісної, алюмінієвої фітолампи, звертайте також увагу на її ціну. Якщо вона дуже низька, значить потужність лампи не відповідає заявленій, або якість лампи низький.


        У нашому магазині ми завжди перевіряємо якість фітоламп і, практично завжди модернізуємо їх (додаємо теплопроводящую термопасту, фіксуємо алюмінієві майданчики світлодіодів до радіаторів і т.п.). Це дозволяє значно збільшити надійність і термін експлуатації фітоламп.


       2) Якщо потрібно досвечивать маленьке низькорослу рослина, наприклад маленький вазон, то з цим цілком впорається дешева, малопотужна фітолампи в пластиковому корпусі, але її потрібно буде розмістити майже впритул до рослини, щоб на нього потрапляв весь потік світла.


       3) Якщо потрібно досвечивать рослини висотою 20см і більше, то для цього підійде фітолампи з оптикою, яка фокусує промінь світла. Це дозволить висвітлювати навіть самі нижні листочки рослин.


       4) Якщо потрібно досвечивать великі рослини, наприклад пальми, лимони і т. П., То в цьому випадку потужності фітоламп буде мало. Кращим рішенням для досвічування великих рослин, або навіть для їх основного освітлення, буде вибір фітосвітильника.


        На нашому сайті Ви зможете вибрати фітосвітильник для освітлення всіх видів рослин. На відміну від фіто лампи, площа освітлення фітосвітильника значно більше-від 0.5м² до 5м², в залежності від його потужності.


        Наприклад фітосвітильник FITO PRO 50, реальної потужністю 50 Вт, вистачає для досвічування рослин на площі до 5м², або як основне освітлення на площі 0.5-0.7м².


         Тут ми овет на самі часто задаються покупців щодо досвічування рослин.


        У другій частині статті ми розповімо Вам як вибрати фітосвітильник для основного освітлення рослин.


                    2. ОСНОВНИЙ освітлення рослин фітосвітильником.


        На відміну від досвічування рослин фітолампи, основне освітлення рослин має бути набагато більшої потужності, адже замінити денне світло не так просто. Якщо потужність фітоосвещенія буде занадто низькою, то рослини однозначно загинуть, при чому в будь-який час вегетації. Навіть якщо рослина в перші дні зростання начебто і росте нормально, то, при недостатній потужності світильника, воно витягується в напрямку до світла, і незабаром ламається або в'яне, не дивлячись на рясний полив і добриво. Можна сказати що світло і його спектр, грає найважливішу роль для зростання і розвитку рослин. Тому, якщо для освітлення рослин буде застосовуватися тільки фітосвітильник без денного світла, то його потужність повинна бути значно більше ніж для досвічування, і при цьому з правильний спектром.


         У більшості випадків, фітосвітильник як основне освітлення рослин, застосовується в гроубокса. Раніше, наприклад для освітлення гроубокса розміром 1-1,5м² застосовувалися натрієві лампи потужністю 400Вт. Застосування ламп меншої потужності не давало необхідного результату, тому для освітлення 1м, потужність світлодіодного фітосвітильника, повинна бути по яскравості, еквівалентна потужності натрієвої лампи потрібної потужності. Для цього в світі було проведено безліч експериментів, результати яких можна сказати змінюються чут

  ;