• +38(066)935-78-87
 • +38(096)041-71-41
 • Як вибрати термопасту.

  При виборі теплопроводящей термопасти або термоклею, в першу чергу звертайте увагу на теплопровідність. Чим це значення вище, тим краще. Наприклад у пасти КПТ8, теплопровідність всього 0,6-0.9Вт \ м-К, що дуже мало для сучасної радіоелектроніки. КПТ8 була розроблена за часів, коли радіоелементи були значно більших розмірів у порівнянні з сучасними, і до того ж встановлювалися на великі радіатори. Думаю, багато радіоаматори пам'ятають наприклад УЗЧ, які при потужності 100Вт мали по 8-12 великих транзисторів розміщених на величезних радіаторах з пасивним охолодженням. Кожен транзистор розсіював потужність близько 10 Вт. З такими вимогами до охолодження паста КПТ 8 справлялася відмінно. Зараз в подібних умовах її також можна використовувати, наприклад, для охолодження світлодіодів потужністю 1-10Вт, але краще вибирати пасту з більш високою теплопровідністю. Сучасна електроніка, наприклад процесор комп'ютера, має потужність до 200Вт при дуже малих розмірах, тому кожен міліметр процесора потребує якісного відведення тепла. З цими завданнями може впорається тільки високоякісна теплопроводящая термопаста з теплопровідністю не менше 5Вт \ м-К, але чим потужніший процесор, тим це значення має бути вище. Наприклад, паста MX 4 з теплопровідністю 8,5 Вт \ м-К підійде для охолодження будь-якого процесора, але ціна її висока, тому для охолодження, наприклад світлодіодів, її використання нерентабельно. Для цих цілей краще підійде, наприклад термопаста HY 810 з теплопровідністю близько 5 Вт \ м-К.


  Підвести підсумок можна наочної таблицею, в якій вказана рекомендована теплопровідність термопаст, для охолодження світлодіодів різної потужності.


  світлодіоди 1-5Вт 0,6-0.9 Вт \ м-К і вище


  світлодіоди 1-10Вт 0.9-1,2 Вт \ м-К і вище


  світлодіоди 1-20Вт 1,2-1.5 Вт \ м-К і вище


  світлодіоди 1-30Вт 1.5-2 Вт \ м-К і вище


  світлодіоди 1-50Вт 2-3 Вт \ м-К і вище


  світлодіоди 1-100Вт 3-5 Вт \ м-К і вище


  світлодіоди більш 100Вт 5 Вт \ м-К і вище


   


  * Прийміть до відома що тут вказані світлодіодні матриці 10-100Вт з великими майданчиками, а для охолодження фірмових світлодіодів 10-30Вт у яких площа значно менше, наприклад XM-L, XHP 50, XHP 70, потрібно однозначно використовувати тільки якісну термопасту c теплопровідністю НЕ менше 5 Вт \ м-К і вище.


   


  Не мале значення має також ВЕС термопасти. Найчастіше багато магазинів вказують загальна вага пасти в тюбику або іншій тарі. Це заводить в оману покупця, особливо якщо фасування в шприці. Адже вибираючи термопасту фасовану, наприклад в двох однакових шприцах по 2 мл, покупець вибирає товар де вказана вага 10гр, замість 2 гр, в той час як вага 10гр це вага разом з упаковкою тобто БРУТТО, а вага самої пасти (НЕТТО) може бути всього 1гр . Тому завжди перед покупкою (якщо не вказано в описі) уточнюйте саме вага нетто, тобто чиста вага самої пасти без тари, так як саме це значення істотно впливає на вартість термопасти.


  На нашому сайті ми завжди достовірно вказуємо обидва значення:


   БРУТТО (повний вага, включаючи тару, упаковку та ін)


   НЕТТО (чиста вага самої термопасти).


   Будьте розсудливі при виборі таких товарів.




  Нижче читайте «ОПИС» і «Спосіб застосування» термопасти.


  опис:


  Термопаста, має високу теплопровідність і низьким тепловим опором


  Застосовують термопасту для поліпшення умов теплообміну між тепловиділяючим компонентом і радіатором. Відомо, що поверхні контактка тепловиділяючого компонента і радіатора не ідеальні і мають мікроскопічні нерівності. Через це немає щільного прилягання тепловиділяючою і теплопоглащаюшей поверхонь, а що утворюється тепловий потік - нерівномірний, через наявність повітряних зазорів. Це призводить до погіршення охолодження тепловиділяючого компонента на 15-20%. Застосування термопасти забезпечує рівномірний тепловий потік через всю поверхню контакту тепловиділяючого компонента і редіатора, тому що термопаста, завдяки своїм фізико-механічними властивостями, заповнює всі наявні мікронервності.


  Спосіб застосування:


  На очищену від пилу і знежирену тепловиділяючих поверхню компонента нанести термопасту тонким шаром і встановити радіатор.


  Увага! Шар термопасти повинен бути рівномірним і мінімальним!

  ;